Polecane:
ślub w plenerze

Kto nie lubi kina, ten jest, a go ni ma

FI LM
W dniach 31 lipca - 3 sierpnia b.r. odbędzie się impreza pod nazwą Letnich Ostródzkich Fanaberii Filmowych (L.O.F.F.) W ciągu kilku dni zobaczyć będzie można, i to w kilku punktach miasta (plaża nad j. kajkowskim, zamek, hala Ostródzkiego Centrum Sportu) wiele filmów na naprawdę wysokim poziomie. Filmy pogrupowane zostały w następujące kategorie: Dobre i Polskie, Polski western, Wojna i miłość, Fantasy, Rosyjskie hity eksportowe, Europa da się oglądać, Polski horror. Już 31 lipca zobaczymy m.in takie produkcje, jak: "Wilczyca", oraz "Powrót wilczycy". 1 sierpnia - "Anioł w Krakowie", "Czarna księga, Wiedźmin". 2 sierpnia możemy obejrzeć m.in. "Oligarcha", "Baza ludzi umarłych", "Prawo i pięść". 3 sierpnia, a więc w ostatnim już dniu imprezy, zobaczymy "Wróżby kumaka", "Jasminum". To oczywiście tylko część filmów. Pełen harmonogram imprezy znaleźć można na stronie.

Filmy, muzyka, sporo atrakcji

FI LM
W najbliższy weekend, w ramach cyklu imprez "Ostróda Summer Hot Days" odbędzie się kolejny (trzeci już) festiwal filmowy: Letnie Ostródzkie Fanaberie Filmowe. Impreza wydarzy się w dniach 31 lipca - 2 sierpnia na molo w Ostródzie (nad j. drwęckim). Przez trzy dni będzie można zobaczyć 15 filmów pełnometrażowych. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci: filmów animowanych oraz wideoklipów, zwycięzców festiwalu "Mały Jaś". Wstęp wolny. Czekają też dodatkowe atrakcje (m.in. miasteczko rozrywki dla dzieci).

Premiera filmu "Zawisza"

FI LM
I Męska Drużyna Harcerska Czerwona Jedynka zaprasza na premierę filmu "Zawisza", która odbędzie się w niedzielę 24 października od godzinie 16 w Sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku. Serdecznie zapraszamy.
Film powstał z okazji 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Bohaterem kolejnej produkcji filmowej harcerzy jest Zawisza Czarny z Grabowa herbu Sulima. Zdjęcia do filmu były kręcone m. in. w Malborku, Olsztynku i Nidzicy. W projekcie wzięło udział około 30 harcerzy i harcerek z ostródzkiego hufca. To już trzecia duża produkcja filmowa harcerzy.
Więcej informacji na temat filmów zrealizowanych przez ostródzkich harcerzy oraz działalności Czerwonej Jedynki na stronie internetowej http://www.czerwonajedynka.pl