Polecane:
www.centrumerotyki.com.pl

iland - przepiękna muzyka, która narodziła się w Ostródzie!

MUZ YKA
Prezentujemy singiel "Otwarte drzwi" promujący płytę "Najdłuższe lato" Duet iland przedstawia debiutancki album "Najdłuższe lato" zarejestrowany latem 2010 roku w Pro Studio Radia Olsztyn. iland to: Ziemowit Sosiński (muzyka, gitara akustyczna) Miłosz Sosiński (słowa i śpiew) W nagraniach gościnnie udział wzięli: Grzegorz Iwaniec (perkusja) Cezary Siepioła (bas) Piotr Kopiczyński (pianino) Daniel Rupiński (trąbka) Czytaj więcej: http://www.myspace.com/ilandpl

Nawet, jeżeli drozd na gałęzi nie jest wcale znakiem

MUZ YKA
W ostatnim czasie (2009) ukazała się książka "Módl się Ostródo". Muzykę skomponowała Irena Sitarz, a autorami tekstów są cenione postaci świata ostródzkiej poezji (m.in. Waldemar Car, Ala Pisarska, Krystyna Ceglińska - Gliniewicz). W książce jest także spis treści i zapis nutowy poszczególnych piosenek. Śpiewnik ma nie tylko wartość religijną: osoby żyjące codziennością dobrze ocenią wartość techniczną i edytorską zbiorku. Książka została umieszczona w zbiorach biblioteki poetów ostródzkich i w przyszłości zostanie przekazana ostródzkiemu muzeum.

Zaproszenie na festiwal

MUZ YKA
Witam, już po raz kolejny mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w III Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskego! Jednocześnie przypominamy, że w tym roku Festiwal odbędzie się JUŻ W CZERWCU!!! Zapraszamy na www.gniatkowski.info oraz pod numer 600417179 Z poważaniem - Biuro Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego

Muzyka dawnych mistrzów, świat między nutami

MUZ YKA
Pod koniec grudnia 2008 roku ukazała się unikatowa płyta promocyjna miasta Ostródy z muzyką zespołu Pro Musica Antiqua wydana z cyklu „Muzyka europejska w zabytkach Warmii i Mazur”. Płyta jest wspólnym projektem Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Urzędu Miejskiego w Ostródzie. Nagranie zawiera sonaty barokowe kompozytorów niemieckich, włoskich, francuskich i angielskich oraz muzykę polską dawną i współczesną. Płyta jest wydana w tekturowej oprawie i zawiera również książeczkę z tekstami poświęconymi Ostródzie, okolicom, Warmii i Mazurom oraz zespołowi.

Wesoło, aż się nie chce skalpować jeńców... (Papcio Chmiel)

MUZ YKA
Centrum Kultury w Ostródzie, Agencja Upowszechniania Kultury, zaprasza do udziału w konkursie muzyczno - wokalnym "Wakacje z piosenką". Impreza odbędzie się już 15 lipca na ostródzkim zamku (zgłaszać się można do 10 lipca). Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszenia, wypełnioną drukowanym pismem i przesłaną na adres organizatora. Wiek uczestników od 5 do 95 lat. Mile widziane będą zarówno zespoły, jak i wykonawcy indywidualni. Przewidziano następujące kategorie: wykonawcy indywidualni, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno - instrumentalne. Nagrodami są niezłe kąski dla kolekcjonerów trofeów artystycznych (dyplomy oraz statuetka burmistrza). Przed wzięciem udziału w konkursie, prosimy zapoznać się z notką. Przewidujemy, że jeszcze raz potwierdzi się stare porzekadło: "Miło czas upływa na zabawie..."

Muzyczka i muzyka - Irena Sitarz z zespołem

MUZ YKA
Irena Sitarz jest utalentowaną muzyczką starszego (ale nie tak bardzo starszego) pokolenia. Tworzy i realizuje różnorodne projekty (m.in. prowadzenie muzyczne uczniów w szkołach, nagrywanie płyt, występy na zamku, koncerty w kościele...) Obecnie piąty rok prowadzi zespół ”Póki co – trio” w składzie: Irena Pietroni (śpiewaczka operowa), Anna Bendryn, Waldemar Car. Jest to stała, systematyczna pracy nad głosem, nauka piosenek, herbatka i czytanie własnych wierszy. Z zespołem "Póki co - trio" współpracują też poeci. W ciągu niespełna pięciu lat wystawili następujące programy: ”Ni srebro, ni złoto”, ”Szafirowe jeziora”, „O chacie w Chacie”, ”Rap po pięćdziesiątce”, "Teściowo żyj zdrowo”, ”Był taki ktoś”, ”Dzień babci i dziadka”, ”Wieczór samotnych serc”, ”Janki, wianki...piosenki”, ”A jednak czasem mi żal”, ”Przystań mego życia”, „Ku pokrzepieniu serc”, ”Kolęda ułańska”, ”Ukołysać Jezuska”.

II Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego

MUZ YKA
Termin Festiwalu: 12-13-14.09.2008r (Poraj k. Częstochowy)
Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Janusza Gniatkowskiego „ APASJONATA”
W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, małe zespoły wokalne.
(Kategorie wiekowe: do 7 lat; od 8 do 12 lat; od 13 do 18 lat; oraz dorośli).
W skład jury wchodzą znani artyści i pedagodzy muzyczni: Nina Urbano – piosenkarka, Maria Szabłowska znana z programu Wideoteka Dorosłego Człowieka, Marek Gaszyński – dziennikarz muzyczny oraz Edward Spyrka – kompozytor, którzy oceniać będą:
- walory głosowe i muzykalność
- dobór repertuaru
- interpretację
- indywidualność artystyczną.
NAGRODY:
- nagrody rzeczowe i finansowe
GRAND PRIX FESTIWALU – NAGRODA PIENIĘŻNA UFUNDOWANA PRZEZ ESTRADĘ POLSKĄ
- warsztaty wokalne prowadzone między innymi przez Krystynę Maciejewską