Polecane:
https://sklep-impala.pl/

Poezja - czyli uchylenie rąbka tajemnicy...

NE WS
Zapraszamy na wieczór promocyjny książki "Otwarte okno - czyli antologia pisarzy i poetów Stowarzyszenia Autorów Polskich w Ostródzie". Impreza odbędzie się na ostródzkim zamku (w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej), 22 października (środa), o godzinie 17.00. W promowanej książce znalazły się utwory poetyckie, krótkie formy prozą (T. Klabuhna) oraz nuty (Ireny Sitarz). Warto przy tym wspomnieć, że na jej kartach odnajdziemy poezję większości twórców ziemi ostródzkiej.

Jedzmy, pijmy i radujmy się

NE WS
25 października 2008, od godziny 19.00 do...? odbędzie się biesiada zamkowa (z własnym koszykiem), z udziałem Kapeli "Ostródzianie" i zespołu pod wdzięczną nazwą "Jantar". Wstęp kosztuje 20 złotych - może to i dużo w przeliczeniu na napoje wyskokowe (za tą cenę możemy się porządnie zabawić bez kapeli), ale bardzo mało porównując z wyrobami tytoniowymi. Zamiast trzech paczek papierosów (a i na to czasem nie starczy), można potańczyć, pobawić się, zjeść chlebek, smalczyk i ogóreczek - jak zapewniają organizatorzy.

Niekończąca się muzyka - pod znakiem reggae

NE WS
Zapraszamy na koncert laureatów Ostróda Reggae Festiwal 2006 i 2007 - zespołów Lars i Majestic. 24 październik 2008, klub Młyńskie koło, godz. 19.00, bilet: 10 pln. „MORZE REGGAE przypływ z Trójmiasta” zalewa Polskę! Wysoki stan wód przypływu utrzymywał się będzie od 24. października do połowy grudnia 2008, a obejmie kilkanaście miast, głównie w centralnej i północnej części kraju. Przyczyną zalewania MORZEM REGGAE jest front wytworzony przez dwa trójmiejskie zespoły Majestic i LARS, które postanowiły wyruszyć we wspólną trasę koncertową.

M jak Mickiewicz

NE WS
Już niedługo, bo 22 października, o godzinie 10.00 odbędzie się na ostródzkim zamku mickiewiczowski konkurs recytatorski. Być może prócz pięknego tekstu pod względem estetycznym, choć kulejącego moralnie ("Czy to jest kochanie?") - usłyszymy bardziej życiowe i mądre słowa ("Polały się łzy czyste, rzęsiste...") Konkurs mickiewiczowski może zawstydzić współczesny świat, gdzie jedyną poezją są kwestie bohaterów dwójkowej telenoweli. Mężczyzna: "Naprztykają, naprztykają tych odcinków..." Kobieta: "I bardzo dobrze, niech ludzie oglądają..."

Nogi same rwą się do tańca - zaproszenie

NE WS
Zespół pieśni i tańca "Mazur" zaprasza młodzież szkolną (z gimnazjum oraz szkół średnich) na zajęcia taneczne. W programie głównie polskie tańce ludowe. Jest to grupa początkująca, więc nawet, jeśli ktoś zaczyna dopiero swoją przygodę z tańcem, może przyjść i zacząć uczyć się tej sztuki od podstaw. Chętnych zapraszamy w czwartki, o godzinie 17.30 na ostródzki zamek. Informacje na ten temat obecne są również na plakatach rozwieszonych na mieście. A każdy, kto zacznie przygodę z tańcem, może przekonać się o prawdziwości słów klasyka: "Wesoło, aż nogi rwą się do tańca".

Zamkowi bohaterowie w ak(a)cji

NE WS
Od paru dni możemy zauważyć na plakatach obecnych w całym rejonie miasta, interesującą informację. Mowa o ofercie kulturalnej zorganizowanej przez naszych zamkowych działaczy. Tym razem jednak nie jest to pokaz jednego aktora, ale inicjatywa powstała przy zaangażowaniu całkiem pokaźniej liczby osób, które powiązane są z zamkową kulturą. "Spotkanie z folklorem" to: wykłady Tadeusza Petera (przewodniczącego regionalnego oddziału SAP-u), prezentacja multimedialna Wojciecha Jagielskiego, wystawa fotograficzna zdjęć Romualda Aramowicza (bibliotekarza i fotografa) oraz Juliana Pawłowskiego (szefa zamkowej kultury).

Podróż sentymentalna nie tylko dla emerytów

NE WS
Centrum Kultury w Ostródzie, Agencja Upowszechniania Kultury, organizuje wyjazd do Olsztyna na koncert Haliny Kunickiej. Młodszym czytelnikom przypominamy, że Halina Kunicka była i jest piosenkarką, znaną w całej Polsce. Pokazanie się na jej koncercie należy do dobrego tonu. Wyjazd przewidziany jest 6-go września, o godzinie 17.30, sprzed ostródzkiego zamku (podjazd). Osoby zainteresowane wyjazdem, proszone są o kontakt z organizatorem - osobisty lub telefoniczny: 089 642 29 72. Planowany koszt wyjazdu i powrotu autokarem PKS - 15 złotych od osoby.

Dość już zamkowych smutków!

NE WS
30 sierpnia b.r. w ostródzkim zamku, o godzinie 18.00, odbędzie się impreza z udziałem Kabaretu Moralnego Niepokoju. Zapowiada się niezłe wydarzenie, bo wspomniany kabaret należy do czołówki polskich wirtuozów humoru. Do legendy przeszły już takie skecze, jak np. "Wizyta księdza". Spotkanie z kabaretem to niezły pomysł na zakończenie wakacji i realna alternatywa dla alkoholu i papierosów, których cena idzie systematycznie do góry. Wstęp na imprezę kosztuje 35 złotych.

News12. Zakończenie Ostróda Reggae Festiwal

NE WS
I tak minęły cztery dni zabawy w rytmie reggae. To, co miłe szybko się kończy. Spacerowałem wczoraj trochę po mieście, słuchając magicznych brzmień dobiegających z dawnych białych koszar. Osoby, które przyjechały na festiwal, zdążyły poznać wielu innych pasjonatów tej muzyki. Jak wynika z moich obserwacji, w każdej grupie osób, prędzej czy później, budzą się namiętności. Rzecz ciekawa, że dla mnie są one ideą, której w całej rozciągłości sprzyjam. Ale w niej nie uczestniczę - muzyka mojego przeznaczenia ma nieco inne rytmy. Reggae lubię, tak jak nasz wiceburmistrz, nie jestem fanatykiem, ale lubię.